از بین بردن بوی بد یخچالیکی از مشکلات معمول در یخچال‌هایی که کمتر مورد نظافت و رسیدگی قرار می گیرند، ایجاد بوی بد و نامطبوعی است که می‌تواند به تمام مواد غذایی که داخل یخچال نگهداری می‌شوند، منتقل شود. بنابراین به عنوان اولین راه جلوگیری از این مشکل باید در ظروف غذاها را در یخچال باز نگذارید.
در وهله اول بايد از ايجاد اين بو جلوگيري كنيم و قدم اول رسيدگي و تميز كردن مرتب قفسه‌ها و مواد داخل يخچال است. قرار دادن غذاها و مواد خوراكي در ظرف‌هاي در بسته نيز باعث كمتر ايجاد شدن اين بو مي‌شود. سعي كنيد هر 3-2‌روز يك‌بار به تمام قفسه‌هاي يخچال سر بزنيد و مراقب تاريخ مصرف مواد درون يخچال باشيد.موادي كه تاريخ انقضايشان نزديك است يا در آستانه خراب شدن هستند را خارج كرده و زودتر مصرف كنيد. اگر لك يا ذره‌اي از مواد غذايي به ديواره‌هاي يخچال باشد، سريع آن را تميز كنيد.
با رعايت تمام نكته‌ها بالاخره يخچال بعد از مدتي ممكن است بوي نامطبوعي بگيرد، براي برطرف شدن اين بو و تميزي يخچالتان اين روش‌ها را به شما پيشنهاد مي‌كنيم:
1-بهترین وسیله برای این کار استفاده از محلول جوش شیرین و آب گرم است به نسبت دوقاشق محلول جوش شیرین و یک لیتر آب، سپس آن را بوسیله اسفنج به تمام قسمتهای یخچال بکشید از جمله طبقه ها، جایخی ها و کشوهای میوه و حتی لاستیک دور درب یخچال. سپس با اسفنج مرطوب دیگری همراه با آب و پودر رختشویی تمیز کرده و با حوله ای نرم آنرا خشک کنید.
2-روش دیگر برای رفع بوی یخچال قرار دادن پودر ذغال داخل یخچال است و برای استفاده مجدد و بازیافت ذغال می توان هراز گاهی ذغال را دز قابلمه ای ریخته و روی شعله ای قرار داد و خوب گرم کرد تا مجدداً قابل استفاده شود.
3-در روشی دیگر می توان مقداری سرکه داغ درون یخچال قرار داد تا بوی بد از بین برود و البته لازم است که قبل از آن یخچال را خاموش نمود.
4-همچنین بوگیرهای مخصوص در بازار وجود دارد که جهت رفع بوی بد یخچال استفاده می شود.
5-در روشی دیگر می توان پنبه را به مقداری وانیل آغشته نموده و درون یخچال قرار داد تا علاوه بر از بین بردن بوی بد رایحه ی آن در یخچال پراکنده گردد.

17747511347245102a

لینک های مرتیط :

سرویس چینی

سماور

سرویس قابلمه

لوستر

چای خوری

کتری وقوری