طریقه شستن میوه ها با ماشین ظرفشویی
45565656طریقه شستن میوه ها با ماشین ظرفشویی

شستن میوه و سبزیجات زیر شیر آب باعث میشود تا مقدار زیادی آب حدر برود ولی شستن میوه ها داخل ماشین ظرفشویی باعث میشود در وقت و مصرف آب صرفه جویی کنید . ما در اینجا توضیحاتی در مورد طرز صحیح چیدن میوه و سبزیجات را برای شما توضیح میدهیم.

انتخاب برنامه
شما برای شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی باید فقط برنامه شستشو با آب سرد و بدون خشک کردن را انتخاب کنید توجه داشته باشید انتخاب هر برنامه دیگر بجز آب سرد باعث خراب شدن میوه و سبزیجات شما میشود . قابل ذکر است که بعضی از ماشین ظرفشویی ها برنامه شستشو با آب سرد را ندارند.

توجه : شما برای شستن میوه ها در ماشین ظرفشویی نباید به هیچ عنوان از مواد شوینده استفاده کنید
شما با توجه به حجم زیاد سبد های شستشو ماشین تان و بهره گیری از این موضوع میتوانید مقدار زیادی از میوه ها را یک جا با هم شستشو کنید که این واقعا به صرفه است البته اگر مقدار زیادی از این محصولات را در یک زمان خریداری کرده باشید.
سیب زمینی ها را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید . سیب زمینی یا هر میوه و سبزی جاتی که دارای خاک وشن هستند را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید چون شن و خاک باعث کیپی در مسیر آب پاش ها میشود و باعث آسیب رساندن به دستگاه شما میشود.

طریقه شستن میوه و سبزیجات با ماشین ظرفشویی
میوه ها وسبزی جات را در طبقه بالا و پایین ظرفشویی قرار دهید به طوری که به آب پاش ها گیر نکنند و یا در حین شستشو از سبد ها خارج نشوند و کف ماشن ظرفشویی سقوط نکنند
در انتهای کار ماشین ظرفشویی چون در این برنامه تایم شستشو بسیار کوتاه است شما بسیار صرفه جویی کرده اید این یعنی شما دوست دار محیط زیست هستید
یادتان باشد هنگام بیرون کشیدن میوه ها آنها را چک کنید تا از تمیز بودن آنها خیالتان راحت شود.