گوشت چرخ کردهفریز کردن و یخ زدایی گوشت چرخ کرده


بهتر است این پروتئین مغذی را که در کم تر از یک ساعت غذاهای متنوعی در اختیار شما قرار می‌دهد به صورت تازه و ماهیانه مصرف کنیم تا ویتامین‌ها و مواد مغذی آن از بین نروند.


گوشت چرخ کرده را با وردنه صاف کنید
برای فریز کردن گوشت چرخ کرده اولین قدم تقسیم کردن آن‌ها به وزن مورد نظر شما است. پس از آن می‌توانید آن‌ها را در کیسه فریزر یا زیپ کیف قرار دهید. اما قبل از بستن در کیسه ابتدا باید با استفاده از یک وردنه گوشت را صاف کنید تا به ضخامت ۱ یا ۱٫۵ سانت در بیاید. برای این منظور باید مدام وردنه را به عقب و جلو بکشید تا گوشت کاملا صاف شود. این کار را آن قدر تکرار کنید که هوای فشرده شده لابه لای گوشت به کل خارج شود.

حالا می‌توانید در کیسه را ببندید و آن را در فریزر در جای مسطح قرار دهید تا بدون تغییر شکل یخ بزند و فریز شود. پس از یخ زدن گوشت می‌توانید آن را به صورت ایستاده قرار دهید یا در جای دیگری از فریزر بگذارید تا فضای کم تری از فریزر شما اشغال شود.

هوا بزرگ ترین دشمن گوشت یخ زده است
اگر گوشت یخ زده در معرض هوای زیاد در فریزر قرار بگیرد منجر به هیدراته شدن آن می‌شود. اگرچه خوردن چنین گوشتی به سلامتی شما آسیبی وارد نمی‌کند اما سبب تغییر طعم و رنگ گوشت می‌شود. اما با صاف کردن گوشت توسط وردنه علاوه بر این که فضای بیشتری از فریزر خود را ذخیره می‌کنید از آسیب‌های ناشی از هیدراته شدن و تغییر طعم و مزه آن نیز جلوگیری خواهید کرد.

یخ زدایی راحت تر با صاف کردن گوشت چرخ کرده
بیشترین فایده صاف کردن گوشت چرخ کرده یخ زدایی راحت تر و سریع تر آن نسبت به گوشت انباشته ای است که از فروشگاه تهیه کرده اید. و این بدان معنی است که زمان کم تری برای آماده کردن وعده های غذایی خود نیاز خواهید داشت. برای یخ زدایی کردن گوشت چرخ کردن راه‌های فراوانی در اختیار شما خواهد بود. یک بسته گوشت چرخ کرده صاف شده در کم تر از دو ساعت در یخچال و کم تر از ۵ دقیقه در مایکروفر یخ زدایی می‌شود.

اما بهتزین راه برای یخ زدایی کردن گوشت چرخ کرده بیرون آوردن آن از فریزر و قرار دادن در یک کاسه بزرگ در سینک است. برای این منظور کافیست مقداری آب سرد روی کیسه گوشت بریزید تا یخ‌ها در کم تر از ۱۰ دقیقه به آرامی ‌آب شوند. حالا می‌توانید با خیال راحت غذای مورد نظر خود را تهیه کنید.