غذا سازا


اما کارایی غذاساز چیه؟ یا بهتره بگیم غذاساز به چه دردی میخوره که این همه طرفدار داره!!!

غذاساز برای له كردن و پوره كردن و خورد كردن مواد غذایی استفاده میشود ،.به وسیله غذاساز می توان غذاها رو بدون اضافه كردن مایعات میكس و له كرد پس میتونیم بگیم که غذاساز به نوعی آچار فرانسه اشپزخانه ها است، چرا که به دلیل ابزارهای زیادی که داره میتوان ازش استفاده های زیادی کرد.


خردكردن سيب زميني براي كوكو
خردكردن گوجه براي املت و قيمه گوجه
خردكردن جعفري براي سوپ
خردكردن سبزي دلمه
همزدن مايه كيك
همزدن مايه كوكو
خرد كردن ميوه براي مربا
رنده هويج براي سالاد و سوپ
رنده كلم بنفش و سفيد براي سالاد
خرد كردن كاهو و كلم براي سالاد
خرد كردن سينه مرغ براي الويه
خرد كردن مواد موردنياز ترشي ليته
حلقه كردن خيار براي تزيين سالاد
خرد كردن پياز براي پياز داغ
رنده خيار براي ماست خيار
تهيه سس سالاد)رقيق كردن سس)
تهيه ماست خيار با دستگاه غذا ساز


گرفتن کره با غذا ساز

بادام زمینی، تخمه، گردو، بادام یا هر چیز دیگری که قابلیت گرفتن کره داشته باشد مورد نظر ماست. به عنوان مثال توسط غذاساز می توان در حدود 5 دقیقه بادام زمینی را به کره بادام زمینی تبدیل کرد. کافی است 2 پیمانه بادام زمینی، 1 تا 2 قاشق غذاخوری عسل یا شکر و اندکی نمک را داخل آن بریزید. دکمه مخلوط را بزنید و همه چیز در حدود 5 دقیقه آماده می شود.

چرخ گوشت با غذاساز

به نظرتان تفاوتی دارد که گوشت به صورت رشته های نازک از سوراخ های چرخ گوشت بیرون بیاید یا خیلی ساده آن را خرد کرد؟ همه چیز در آخر مخلوط شده و ظاهر آن اهمیتی ندارد. توسط غذاساز به سادگی می توان انواع گوشت را در کمترین زمان ممکن کاملاً خرد کرد. اگر برای پخت کوفته قلقلی های خوشمزه و خوش رنگ خود احتیاج به گوشت چرخ کرده دارید


کوکو و کوفته با غذاساز
لازم نیست برای خرد کردن یک عدد پیاز اشک ها جاری گردد! لازم نیست برای رنده کردن یک سیب زمینی دست ها زخمی گردد! کافی است همه مواد لازم را پوست کنده، شسته و داخل غذاساز بریزید. همه چیز در کمتر از یک دقیقه آماده می شود. کیفیت خمیر برای کوکو و کوفته اهمیت زیادی دارد. هنگامی که مواد کاملاً داخل غذاساز ترکیب می شوند خمیر حاصل بسیار چسبناک بوده و قوام عالی دارد.
تهیه سوپ و سالاد با غذاساز
خرد کردن سبزیجاتی مانند هویج برای سوپ و سالاد همیشه دشوار است. غذاساز این امکان را دارد که مواد را به صورت نگینی برای شما خرد کند پس لازم نیست نگران ظاهر سالاد باشید.
خرد کردن سبزی با غذاساز
سبزی که برای قرمه سبزی خوشمزه خود شسته اید را داخل آن ریخته و چند ثانیه منتظر بمانید. کار تمام است.
خمیر کیک با غذاساز
اگر همزن برقی نداشته باشیدمیتوانید خیلی راحت با استفاده از غذاساز خمیر خود را اماده کنید.
تهیه بستنی با غذاساز
موادی همچون شکلات تخته ای، کره بادام زمینی و انواع میوه ها را به راحتی می توان داخل غذاساز ترکیب کرده و برای تهیه بستنی استفاده کرد.
تهیه لواشک با غذاساز
توسط غذاساز حتی می توان میوه ها را بدون جوشاندن ترکیب کرده و لواشک بسیار سالم تری تهیه کرد.