گرم کردن مانده‌ی غذاها یا درست کردن غذا در مایکروفر باعث می‌شود غذا خشک، لاستیک‌مانند یا بی‌طعم شود. چند شیوه برای اجتناب از چنین شرایطی وجود دارد که باعث می‌شود غذایتان تازه و خوش طعم باقی بماند.


نگهداری صحیح باقیمانده غذا
در صورتی که نگران نحوه خوب گرم کردن مناسب باقیمانده غذا هستید، اول مطمئن شوید آن را به خوبی نگهداری می‌کنید. به‌منظور حفظ رطوبت غذا، آن را به‌خوبی درون پلاستیک یا ظرف داخل یخچال نگه دارید.

ظروف مناسب انتخاب کنید
اغلب ظروف شیشه‌ای و سرامیکی مناسب برای استفاده در مایکروفرها هستند، چون امواج میکرو می‌توانند از آن‌ها عبور کنند. برخی ظروف پلاستیکی مناسب استفاده در مایکروفرها هستند، ولی بسیاری از ظروف ذوب می‌شوند و به همین خاطر نباید در مایکروفراستفاده شوند.

ماهی‌تابه‌های فلزی و فویل‌های آلومینیومی را نباید در مایکروفر استفاده کرد. امواج میکرو که از ظروف مناسب عبور می‌کنند در مواجه با چنین موادی انعکاس می‌یابند. این مسئله موجب وارد آمدن آسیب به مایکروفر و خراب شدن غذا می‌شود.

انتخاب روش صحیح گرم کردن
اگر غذاهایی را می‌پزید که باید ترد باشند (مثلاً سیب زمینی سرخ کرده، رول تخم مرغ یا غذاهای سرخ کردنی) مایکروفر را کنار بگذارید و از آون توستر یا گزینه‌ی آب‌پز بر روی اجاق گاز اصلی‌تان استفاده کنید. در مایکروفر به هیچ وجه روشی مناسب برای گرم کردن غذاهای ترد وجود ندارد. هر بار که چنین کاری انجام دهید، غذایی نه‌چندان خوب به‌دست خواهید آورد.

برای گرم کردن مجدد ولی با شدت کمتر، گرمای مایکروفر را پایین آورید. بسیاری از مایکروفرها دارای میزان گرمایش از ۱ تا ۱۰ یا از ۱۰ درصد تا ۱۰۰ درصد هستند. دمایی در حدود ۶۰ درصد مناسب برای شروعی ملایم‌تر است.

پخش یکسان غذا جهت دریافت یکسان گرما
هنگام پختن یا گرم کردن درون مایکروفر، به‌گونه‌ای آن را در ظرف پخش کنید که به همه جای آن به یک اندازه گرما برسد. به احتمال زیاد پس از پختن مقدار زیاد ماکارونی و پنیر یا سیب‌زمینی له شده، مرکز آن‌ها سرد خواهند بود. پخش کردن فقط یک لایه غذا درون ظرف کمک می‌کند گرمای یکسانی به همه جا برسد.

در صورتی که انواع مختلفی از غذاها را گرم می‌کنید، طبق نیازهای خاص‌شان اینکار را انجام دهید. تکه‌ای نان به اندازه‌ی غذایی متراکم تر همچون گوشت یا غذاهای ضخیم به گرما نیازی ندارد.

اضافه کردن رطوبت به غذا
چنانچه غذایتان همچون پاستا، برنج یا سبزیجات به شکل مرسوم در آب پخته یا بخار‌پز می‌شود، اضافه کردن مقداری آب باعث می‌شود غذا طعمی تازه داشته باشد.

می‌توانید چند قاشق غذاخوری آب به غذا اضافه کنید و آن را با در مناسب مایکروفر یا پوشش پلاستیکی بپوشانید یا اینکه غذایی رویی را بپوشانید. آب اضافه در مایکروفر بخار تولید می‌کند و سریعاً طعم اولیه غذا را برمی‌گرداند.