شکلات یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های جهان از میان انواع موادغذایی‌ست. جای تعجب نیست که هنوز کشت شکلات به صورت انبوه ادامه دارد و مردم همچنان عاشق شکلات هستند. شما می‌توانید شکلات را در انواع خوراکی‌ها مثل کیک، موس ( نوعی دسر که از خامه و تخم‌مرغ تهیه می‌شود) برونیز ( نوعی کیک شکلاتی میوه‌ای) و شکلات داغ پیدا کنید. همچنین شکلات به عنوان هدیه درمناسب‌های مختلف مثل روز ولنتاین، روز تولد، روز سال نو و عید پاک داده می‌شود. در حال حاضر شکلات یکی از بهترین اکتشافات انسان در زمینه موادغذایی است. تعداد کمی از برندهای شکلات وجود دارند که آنقدر خوبند که در هر قسمتی از جهان شناخته‌شده و محبوب هستند. در این بخش لیست ۱۰ تا  از محبوب‌ترین برندهای شکلات، که توسط طرفداران آنها در سراسر جهان انتخاب شده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم.

۱۰/کیت‌کت
Kit Kat Top Best popular chocolate brands in the world 2018
کیت‌کت یک بیسکویت ویفر است که با یک لایحه از شکلات پوشیده می‌شود. کیت‌کت ابتدا در انگلستان ساخته‌شد ولی در حال حاضر توسط کمپانی نستله در ایالات متحده و شرکت آبنبات اچ. بی. ریس تولید می‌شود. بسته‌بندی‌های کیت‌کت به اندازه ۲ یا ۴ انگشت است که در طعم‌های مختلف از جمله کیت‌کت سفید (شیری)، کیت‌کت نعنایی، کیت‌کت کوکی و کرمی عرضه می‌شود. در سال ۲۰۱۳ کیت‌کت با شرکت گوگل وارد تعامل شد که این منجر به نام‌گذاری نسخه‌ای از سیستم عامل اندروید به نام کیت‌کت شد.


۹/مارس
Mars

این شکلات خوشمزه اولین بار در انگلستان تولید شد. شرکت‌های خواهر آن شرکت‌ “راه شیری” و شرکت “۵ ستاره” است. شعار آن یعنی”لذتی که نمی‌توانید اندازه‌گیری کنید” بیشتر برای جلب نظر زنان و کودکان مورد استفاده قرارگرفت. مارس در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شود. طعم‌های محدودی از مارس وجود دارد که شامل مارس مغزدار، مارس طلایی و مارس میپل می‌باشد.

 ۸/گلکسی

Galaxy Top 10 popular chocolate brands in the world 2017

گلکسی با نام تجاری داو در کشورهای مختلف جهان به فروش می‌رسد. این برند شکلات محبوب در طعم‌های مختلف از شکلات شیری و شکلات مغزدار (میوه‌ای و انواع مغزها) تولید می‌شود.همچنین برندهای گلکسی و داو محصولاتی مانند پودر کاکائو داغ، کیک و بستنی را وارد بازار کرده‌اند. بعد از شکلات کدبری شیری، گلکسی در رده دوم پرفروش‌ترین شکلات انگلستان قراردارد.

۷/کدبری

cadbuery
کدبری در واقع یک کمپانی انگلیسی بود که از سال ۲۰۱۰ به یک شرکت آمریکایی واگذار شد. دفتر مرکزی آن در میدلسکس (یک شهر باستانی در جنوب شرقی انگلستان) قراردارد. دفاتر فعال کدبری در بیش از پنجاه کشور در سراسر جهان مستقر هستند. به غیر از شکلات، این شرکت با محصولاتی مانند ژله ویژه کودکان، آدامس تریدنت و سافت‌مینتس (نوعی آب نبات) شناخته‌می‌شود.


۶/تابلرون

71CnKnt8q4L. SL1500


این شکلات خوش طعم در جایگاه ششم محبوب‌ترین برندهای شکلات قرار گرفته و متعلق به یک شرکت سوئیسی‌ است. تابلرون با قطعات شکلاتی مثلثی منحصر به فرد خود در جهان شهرت دارد. تأثیر فرهنگی ویژه این شکلات در تئاتر است؛ تابلرون نام یک صفحه تخت است که به عنوان پس زمینه روی صحنه تاتر قرارمی‌گیرد و دارای نقاشی‌هایی از مناظر متفاوت است.

۵/پاتچی

Patchi Top hottest popular chocolate brands in the world 2018

این یک برند محبوب شکلات از لبنان است. پاتچی در حال حاضر در بیش از ۲۹ کشور دنیا عرضه می‌شود. پاتچی پیشرو در صنعت شکلات سازی خاورمیانه است. این برند لوکس شامل منویی با بیش از ۵۰ نوع متفاوت از شکلات است. که شامل پوست پرتقال، پشمک و چیزکیک می‌باشد

۴/گیلیان
Guylian

این برند محبوب شماره ۴ است. گیلیان توسط یک شرکت بلژیکی تولید می‌شود. آنها برای ساخت شکلات‌هایی به شکل صدف‌ دریایی که با انواع مختلفی از موادغذایی پرمی‌شوند، معروف‌ هستند. این کمپانی مشهور یکی از حامیان پروژه اسب دریایی است (Project Seahorse). در سال ۲۰۰۸ شرکتی از کره جنوبی این کمپانی را خریداری کرد. نماد گیلیان یک اسب دریایی است.

۳/گیراردلی
Ghirardelli

گیراردلی در سال ۱۸۵۲ تأسیس شد. این سومین شرکت قدیمی تولید شکلات در آمریکاست. این تنها شرکت شکلات سازی در ایالات متحده است که تمام فرآیند تولید آن در آمریکا انجام می‌شود. گیراردلی در قالب‌های مربعی شکل و طعم‌های مختلفی شامل پرتقال کارامل، بادام با پوشش کارامل، نمک و بادام و نعناع  تولید می‌شوند.

۲/لیندت اند اشپرونگلی
Lindt Sprungli


این شرکت سوئیسی از سال ۱۸۳۶ شروع به کار کرد. لیندت‌ اند اشپرونگلی ترکیبی یک شکلات سفت است که درون آن با شکلات مایع پرشده‌است. آنها در رنگ‌های مختلف بسته‌بندی می‌شوند که هرکدام  نمایانگر عطر و طعم متفاوتی هستند. این طعم‌ها عبارتند از فندق، موکا، نعناع، کره بادام زمینی، دارچین، نارگیل، کارامل و نمک دریا. همچنین مشروبات الکلی و بستنی نیز توسط شرکت لیندت اند اشپرونگلی تولید می‌شود. این شرکت هشت کافه در استرالیا افتتاح کرده‌است. چهار کافه در سیدنی و چهار کافه آن در ملبورن قراردارد.

۱/فررو روچر
Ferrero Rocher Top best hottest popular chocolate brands in the world 2019
این شکلات فوق‌العاده بیشترین فروش شکلات شیرین جهان را به خود اختصات داده و در صدر لیست محبوب‌ترین برندهای شکلات قرارگرفته است. فررو روچر شامل ورقهای تخت ویفر، نوتلا و فندق است. حدود ۳٫۶ میلیارد از آنها هر ساله در بیش از ۳۵ کشور جهان به‌فروش می‌رسد. جالب است بدانید که بسته‌بندی طلایی، ظاهر لوکس و متفاوت آن در کنار طعم عالی باعث شده‌ تا محبوبیت آن در چین بیشتر از هر شکلات دیگری باشد.

این لیست درمورد محبوب‌ترین برندهای شکلات جهان و البته پر فروش‌ترین آنها تا سال ۲۰۱۸ است که در سراسر جهان مشهور و محبوب هستند.