گوشت کوب برقی اویو مولینکس

موجود

قدرت: 350وات
ليوان 800ميلی ليتری
ساخت :فرانسه
تمامی محصولات مولینکس دارای 18 ماه ضمانت شرکت معتبر بدرسان الکتریک می باشد.

مشخصات:
قدرت: 350وات
تك سرعته
پايه پلاستيك و قابل جدا شدن
ليوان 800ميلی ليتری
قابليت آويز كردن

---------------------------------------------------

نکاتی راجع به منجمد کردن مواد غذایی:

نکته اول: اولین نکته در مورد منجمد کردن میوه جات و سبزیجات این است که به وسایل خاصی نیاز ندارد. کیسه های فریزر جهت منجمد نمودن خشک مناسب می باشند و این مورد شامل مواد غذایی شیره دار و یا پوره دار نمی گردد. پلاستیک های ضخیم تر و محفظه های شیشه ای نیز برای مواد غذایی نیمه مایع، مرباها و  سایر خوراکی ها مناسبند.

علاوه بر آن، کاغذهای فریزری، نوارچسب های فریزر و فویل نیز مناسبند. این لوازم برای بسته بندی برخی خوراکی ها جهت ذخیره درازمدت مورد استفاده قرار می گیرند. منظور از درازمدت حدود 6 تا 12 ماه است.در ضمن هرچه مواد غذایی به مدت بیشتری در فریزر نگه داری شوند، کیفیت آنها پایین تر می آید.

جهت آماده نمودن خوراکی ها، باید تمام سبزیجات و میوه ها را به خوبی بشویید، مخصوصاً اگر قرار نیست آنها را پوست بکنید. سپس اجازه دهید به خوبی خشک شوند. برخی سبزیجات و میوه ها را می توان بصورت کامل فریز نمود، ولی برخی از آنها را باید پوست بکنید، هسته آنها را درآورده و خرد نمایید.

نکته دوم: میوه ها و سبزیجاتی که بصورت کامل منجمد می شوند عبارتند از: گیلاس، توت فرنگی، تمشک، بلوبری، زغال اخته، کرانبری و ... ، موز، فلفل چیلی، لوبیا، مارچوبه، گوجه فرنگی و ذرت.

نکته سوم: خوراکی هایی که بهتر است بصورت خرد شده یا نگینی منجمد شوند عبارتند از: فلفل دلمه ای، آووکادو، انبه، آناناس، هندوانه، نخود، هویج، بروکلی، گل کلم، میوه های هسته دار مثل هلو، شفتالو و آلو، سیب، کدو مسمایی و کدو حلوایی.

گل های کلم بروکلی و گل کلم را خرد نمایید. غلاف نخود را جدا کنید و سر و ته لوبیا سبز و مارچوبه را جدا کنید. هویج، کدو حلوایی را پوست بکنید و خرد کرده و نگینی نمایید. برگ های بزرگ اسفناج، چغندر و کلم پیچ را جدا کنید. قسمت های چوبی ریواس را کنده و آن را نگینی کنید.

سیب زمینی را هم می توان فریز نمود. ولی بهتر است ابتدا آن را رنده نمایید. البته کیفیت سیب زمینی منجمد شده چندان خوب نیست. کدو نوعی سبزی می باشد که مقدار آّب آن بالاست. می توانید آن را خرد نموده یا رنده کنید.

ذرت و موز برای منجمد نمودن انعطاف زیادی دارند. می توان ذرت را بصورت کامل منجمد نموده و یا دانه های آن را جدا کرده و سپس منجمد کنید.

موز را نیز می توان بصورت کامل یا پوست کنده منجمد نمایید. اگر موز را پوست کرده و خرد نمایید می توانید صبح ها چند تکه برداشته و با صبحانه میل کنید.

نکته چهارم: بیشتر سبزیجات را می بایستی قبل از منجمد نمودن جوشاند. سبزیجات را در آب در حال جوش فرو کنید و بگذارید حداکثر 3 تا 4 دقیقه بپزند و سپس آنها را داخل آب سرد فرو کرده تا بیشتر از این نپزند.

این کار مهم است زیرا نمی بایست سبزیجات یا میوه جات له شوند. این کار سبب می شود که رنگ و خواص آنها نیز حفظ گردد و میکروارگانیسم های سطحی که باعث فاسد شدن می گردند از بین بروند.

ذرت، گوجه فرنگی، پیاز، سیب زمینی و کدو حلوایی نیازی به جوشاندن ندارند. میوه ها را هم نباید جوشاند.

سبزیجات برگدار را نبایستی بپزید. نکته ای که وجود دارد این است که کمی تفت دادن اسفناج به کاهش فضای لازم برای منجمد نمودن آن کمک می کند.

حتی می توان اسفناج را تبدیل به قالب های یخ کرده و هر وقت نیاز بود آن را به اسموتی های خود اضافه نمایید.

برخی از خوراکی ها مثل آلو، فلفل و گوجه فرنگی را هم می توان کباب کرده و سپس منجمد نمود.

نکته پنجم: جهت کنسروکردن، غذاها را با اسید سیتریک، اسید اسکوربیک و یا آب لیمو فرآوری می کنند تا میکروارگانیسم های آن از بین رفته و از تغییر رنگ آن جلوگیری شود. این موضوع جهت منجمد نمودن هم صدق می کند. بعد از خرد نمودن میوه ها، همه آنها قهوه ای می شوند، اگر آنها را وارد آب اسیدی نمایید چنین اتفاقی نمی افتد.

محلولی از نیم قاشق چایخوری اسید اسکوربیک در هر 3 قاشق غذاخوری آب، و یا 1 قاشق غذاخوری آبلیمو در هر 4 فنجان آب تهیه نمایید. میوه ها را درون این محلول فرو کرده و درآورید و بگذارید خشک شوند. و یا این محلول را به میوه اسپری نمایید.

برای منجمد نمودن ، ابتدا باید آن را بسته بندی خشک نمایید. بسته بندی تک لایه ساده ترین حالت است که اگر میوه یا سبزی را در یک لایه منجمد نمودن ، زودتر منجمد می گردند.

نکته ششم: سریع منجمد نمودن بهتر است چون: اولاً میوه ها و سبزیجات اگر با هم و بصورت فشرده منجمد نشده باشند، به راحتی یخشان باز می گردد، ثانیاً کیفیت آنها به هنگام آب شدن یخ، بهتر می گردد.

بهتر است خوراکی موردنظر را در یک لایه داخل ظرفی که زیرش کاغذ روغنی قرار داده اید منجمد نمایید، طوری که به ته ظرف نچسبد.

هدف این است که خوراکی خیلی زود منجمد شوند. تنظیم دمای فریز و تهویه هوای داخل فریزر ایده ی خوبی است.

اگر می خواهید خوراکی موردنظر سریع منجمد گردد درب فریزر را باز و بسته نکنید تا نوسان دمایی ایجاد نگردد. پس از منجمد شدن ظرف را از فریزر درآورده و غذای منجمد شده را درون محفظه، قوطی یا کیسه ریخته و دوباره در فریزر قرار دهید.

خارج نمودن هوای داخل کیسه یا محفظه سبب می گردد که زمان بیشتری حفظ شود و برفک نزند.

نکته هفتم: گزینه دیگر، منجمد نمودن با بسته بندی خیس و یا با عصاره شکر است. دستور تهیه عصاره درست مانند عصاره ای است که به هنگام کنسروسازی تهیه می کنید. تمام مراحل مانند کنسروسازی است، به استثنای پختن.

در ماه های زمستان خیلی خوب است که بتوانید قوطی مربای منجمدی که در تابستان از میوه های تازه درست کرده بودید را از فریزر درآورده و مصرف کنید.

نکته هشتم: تاریخ و محتویات هر بسته را روی آن یادداشت کنید، ممکن است پس از 6 ماه یادتان نیاید که درون هر بسته چیست یا تاریخ منجمد نمودن آن چه زمانی بوده است. می توان دور قوطی ها نیز نوارچسب زد تا هوا داخل آنها نرفته و برفک نزنند.

کیسه های زیپ دار هم برای منجمد نمودن مناسب هستند. قیمت آنها مناسب بوده و استفاده از آنها آسان است.

نکته نهم: کیسه ها و قوطی ها را بایستی بصورت کامل بسته بندی نمایید. تا جایی که می توانید هوای داخل آنها را خارج نمایید.

برای نگهداری بلندمدت از محفظه ها و قوطی ها، بهتر است از دستگاه وکیوم استفاده نمایید. خارج نمودن هوای اضافی و مهر و موم کردن بسته ی میوه ها و سبزیجات، نتیجه بهتری می دهد.

نکته دهم: زمانی از محفظه و قوطی استفاده می نمایید، بایستی به میزان کافی سرخالی بگذارید تا مایع درون آنها فضای کافی جهت افزایش حجم به هنگام انجماد را داشته باشد.

در فریزرهای معمولی، میوه ها و سبزیجات زمانی طولانی سالم می مانند. با گذر زمان غذای منجمد همچنان قابل استفاده است، ولی کیفیت آن کاهش می یابد. اگر می خواهید خوراکی ها را برای زمانی طولانی در فریزر نگه دارید، فریز عمیق در دماهای سردتر مناسب تر است.

نکته یازدهم: میوه ها تا یک سال و سبزیجات تا یک سال و نیم در فریزر می مانند.

میوه ها زمانی که یخشان کاملاً باز نشده، مزه بهتری دارند چون له نشده اند. می توانید آنها را پخته و تبدیل به سس نمایید یا به اسموتی اضافه کنید. بهتر است سبزیجات را پس بعد از درآوردن از فریزر بپزید و منتظر باز شدن یخ آنها نمانید.

برخی از سبزیجات پس از فریز کردن اصلاً خراب نمی گردند مثل ذرت و نخود. سایر سبزیجات را بهتر است بگذارید یخشان باز شود و در سس، خورش، سوپ و ... بپزید.

نظرات (0 نظر)

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.