تایمر دیجیتال هوشمند زودپز‎

قیمت فروش :788,000 تومان
اصلاح کننده قیمت متغیر:
قیمت پایه با مالیات
قیمت / kg:
موجود
ساخت کشور آلمان
دارای 3 سال گارانتی فیسلر و10 سال خدمات پس از فروش

در زودپز غذا بپزیم یا در قابلمه؟

زودپزها به خاطر کوتاهی زمان پخت و کاهش زمان قرار گرفتن در مجاورت حرارت بهترین ظروف جهت پخت غذا به حساب می آیند.

در قدیم بسیاری از افراد به خاطر اینکه ظروف مسی رسانایی حرارتی بالایی داشتند از آن جهت جوشاندن آب و تهیه غذا‌های مختلف استفاده می‌کردند و برخی نیز با اعتقاد به اینکه استفاده از ظروف مسی موجب افزایش عنصر مس موجود در بدن می‌گردد از آن استفاده می کردند.

در گذشته رسم بوده که ملاقه یا کفگیری آهنی در ظرف غذای در حال جوشیدن می گذاشتند تا غذا مس موجود در ظرف را بیشتر جذب کرده و بدن عنصر مس و آهن را دریافت کند.

مس یکی از فلزهای حلال بوده و نسبت به حرارت و مواد اسیدی حساس می باشد و می‌تواند با مواد غذایی واکنش ایجاد نماید.

جهت جلوگیری از فعل و انفعالات شیمیایی مس با مواد غذایی در حال پخت، داخل ظرف‌های مسی را با لایه‌ای از قلع یا فولاد ضدزنگ می‌پوشانند.

اگر ظرفهای مسی به شکل مناسبی قلع اندود نگردیده باشند و یا از مواد حاوی سرب جهت قلع اندود کردن استفاده شده باشد، این عنصر می‌تواند پس از ورود به غذا در دراز مدت موجب بروز مسمومیت گردد.

این ظروف در مقابل حرارت و اسید کاملا ناپایدار بوده و در حرارت بالا و در برابر مواد غذایی اسیدی لایه سفید قلعی آنها از بین رفته و رنگ مس آشکار می گردد.

در صورتی که ظروف مسی قلع اندود نشده باشند و یا لایه قلعی آنها از بین رفته باشد سبب ورود یون مس به درون غذا در طولانی مدت و سبب ایجاد تاثیرات نامطلوب بر اندامهای داخلی بدن و ذخیره شدن تدریجی آن در کبد گشته و به مرور زمان سبب از کار افتادن این عضو می‌گردد.

ظروف چدنی دارای عمر بسیار بالایی می باشند و جهت پخت طولانی مدت مناسب هستند ولی باید بعد از پخت، مواد غذایی از آن خارج گردند تا اکسید نشود.

باید مراقب خرید ظروف چدنی در بازار به جهت وجود تقلب در تولید بود و برند‌های معروف را که علامت استاندارد دارند را خریداری نمود.

ظروف تفلون هرچه گرم‌تر بشوند احتمال آزاد شدن بخارات سمی از آنها بیشتر می شود.

ظروف تفلن هرچه نو تر باشد با قرار گرفتن ظرف خالی در مقابل حرارت زیاد، تاثیرات سوء آن بیشتر می گردد.

با توجه به فلزهای بکار رفته در این ظرفها، در صورت خراشیده شدن لایه تفلون از بازسازی آن اجتناب کرده و از آنها استفاده نکنید.

زودپز به خاطر افزایش حرارت و کاهش زمان پخت و حفظ آب درون مواد غذایی مناسبترین وسیله‌ برای پخت غذا می‌باشد.

نظرات (0 نظر)

جهت ثبت نظر می بایست عضو سایت باشید.

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.